مزایای سیستم آموزش آنلاین

مزایای سیستم آموزش آنلاین
16آذر1399

در این آموزش شما به‌طور ۲۴ ساعته به منابع دسترسی دارید، شما قادر هستید که متناسب با ویژگی‌های خودتان، گام بردارید یعنی اگر سریع یاد می‌گیرید، می‌توانید سریع‌تر درس را تمام کنید.

فرض کنید اگر شما یک فرد شاغل باشید برای شرکت در یک کلاس احتمالاً بایستی یک روز در هفته‌ی خود را خالی کنید که به موسسه‌ی آموزشی موردنظر بروید و ثبت‌نام کنید و به‌احتمال خیلی بیشتر شروع کلاس‌های شما به اول ترم بعد، یا هنگامی‌که تعداد افراد کافی برای شروع کلاس ثبت‌نام کرده باشند، موکول می‌شود. اما همین کار را برای یک کلاس آموزش الکترونیکی شاید بتوان در کمتر از یک ساعت انجام داد. از طرف دیگر، وقتی شما در یک کلاس آموزش سنتی که حضور فیزیکی لازمه انجام آن است شرکت می‌کنید، فقط در همان زمان مقرر کلاس می‌توانید چیزهای جدید یاد بگیرید و مشکلات خود را حل کند. اگر چیزی را یاد نگرفتید و یا چیزی را فراموش کردید، بایستی تا کلاس بعدی صبر کنید. اما در آموزش الکترونیکی شما به‌طور ۲۴ ساعته به منابع دسترسی دارید، شما قادر هستید که متناسب با ویژگی‌های خودتان، گام بردارید یعنی اگر سریع یاد می‌گیرید، می‌توانید سریع‌تر درس را تمام کنید. اگر دیرتر یاد می‌گیرید، می‌توانید تا جایی که دوست دارید مطالب را مرور کنید

انعطاف‌پذیر و سیار

یادگیری الکترونیکی LMS بسیار انعطاف‌پذیر است. چون تقریباً می‌توان گفت که در هر زمان و مکانی که میخواهید به صورت کلاس مجازی کار را انجام دهید. بنابراین خیلی‌ها می‌توانند از این موضوع بهره‌مند شوند. از کارمندی که وقت مناسبی برای رفتن به کلاس ندارد، تا افرادی که در نقاط دوردستی نسبت به کلان‌شهرها هستند و برای آموزش نیاز دارند به کلان‌شهری سفر کنند. این موضوع خود می‌تواند باعث کمتر شدن تراکم جمعیتی در کلان‌شهرها شود که یکی از مشکلات مهم امروز جامعه‌ی ایرانی است. انعطاف‌پذیری این نوع آموزش برای افرادی که به دلیل تعهدات شغلی یا شخصی قادر به شرکت کردن در یک کلاس رسمی نیستند, محیط آموزشی مناسبی را فراهم می‌آورد تا مثلا برای کسانی که در ساعات متغیر کار می‌کنند یا اشخاصی که به دلیل استراحت در منزل شانس حضور در دانشگاه را ندارند درحالی‌ که دیگران در همان زمان در کلاس‌ها شرکت می‌کنند. این روش انتخاب خوبی برای اشخاصی است که چه از نظر مخارج و یا وقت برای ادامه تحصیل امکان سفر به خارج از کشور را ندارند. شما به هیچ دستیار یا استادی وابسته نیستید.
هیچ قانون سخت و خاصی درباره آموزش وجود ندارد، حتی اخر هفته ها نیز می توانید آموزش ببینید و تمرین کنید. از طریق چت ها و بحث های گروهی ، می توانید آموزش های خود را با سایرین به اشتراک بگذارید و یا سوالات خود را پاسخ دهید.

به روز بودن محتوا در سیستم آموزش مجازی LMS

سرعت عرضه و تولید محتوای الکترونیکی در سیستم LMS نسبت به محتوای چاپی و فیزیکی بیشتر است و خیلی سریع می توان محتوای جدید را به دانش پذیران عرضه کرد. حال آنکه تغییر محتوای آموزشی چاپی به علت هزینه های بالای تولید و عرضه محتوا سخت است و این تغییر دیر انجام می شود. این اتفاق باعث شده برای برخی حوزه ها که محتوای آموزشی مدام عوض می شود (مثل آموزش نرم افزارها) دیگر استفاده از محتوای چاپی و فیزیکی هیچ توجیهی نداشته باشد.

آموزش مجازی در هزینه ها صرفه جویی می کند

آموزش اینترنتی هم به موسسات آموزشی و هم به دانشجویان کمک می کند. کالج ها مجبور نیستند برای تحصیل دانش آموزان مکان همراه با وسایل اضافی دیگر فراهم کنند. دانش آموزان هم مجبور نیستند برای کسب مهارت های جدید و دانش جدید رفت و آمد داشته باشند. البته توجه کنید که آموزش اینترنتی هم مستلزم این است که معلمان برای ایجاد دوره های آموزشی سخنرانی ها و کلاس های خود را ضبط کنند، این مواد یادگیری می تواند برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرد و در صورت نیاز، به راحتی تغییر کند. بنابراین، کالج ها پول را برای مدرسان و استادان نیز صرف می کنند.(کاهش %50 صرفه جویی در زمان و کاهش %60 صرفه جویی در هزینه ها)

اموزش مجازی دسترسی به دانش را افزایش می دهد

برای برخی از افراد سفر به کشوری دیگر تنها برای یادگیری چیزی غیرممکن است، به ویژه اگر قصدشان تنها یادگیری یک موضوع خاص باشد نه اخذ مدرک دانشگاهی. آموزش اینترنتی این فرآیند را به میزان قابل توجهی ساده تر می کند، به دانشجویان سراسر جهان اجازه می دهد که دوره های ایجاد شده توسط بهترین دانشگاه های جهان را آموزش ببینند. این امر به دانشجویان بومی نیز کمک می کند، به آنها اجازه می دهد تا در حین مطالعه با افرادی که از فرهنگ های مختلف می آیند ارتباط برقرار کنند. مطمئنا کالج هایی هستند که تجربه چند فرهنگی را نیز ارائه می دهند، اما آنها به اندازه سایت های آموزش آنلاین متنوع نیستند.

جذابیت بصری و شنیداری

اکثر محتوای آموزش مجازی به روش های جدید و جذاب بصری و دیداری ساخته می شود و از کسل کنندگی و یکنواختی کتاب های قدیمی دیگر خبری نیست. همین اتفاق شور و انرژی دانش پذیران (به ویژه دانش پذیران جوان و نوجوان) را برای آموزش افزایش می دهد و از خستگی در اثر مطالعه زیاد کم می کند.

امکان طراحی برنامه درسی توسط هر دانشجو منطبق با نيازشخصی

در آموزش از طريق لوح هاي فشرده، دانشجويان تنها مي توانند از مطالب درسی که از قبل بر روی يک لوح ذخيره شده استفاده کنند اما در آموزش از طريق وب عملا هيچ محدوديتی از بابت حجم اطلاعات قابل دسترسی وجود ندارد. يک برنامه ايده آل آموزش از طريق وب، بايد به گونه اي طراحی شده باشد که مطالب درسی در آن به قسمتهای مختلف تقسيم شده باشند و دانشجو بتواند متناسب با نياز خود، به اطلاعات لازم دسترسی پيدا کند. در اين روش مطالب به راحتی قابل به روز رسانی هستندكه شايد اين خصوصيت را بتوان مهمترين مزيت آموزش از طريق وب ناميد. در زمانی که تحولات اقتصادی در سطح جهان به سرعت به وقوع مي پيوندد، برنامه هاي آموزشی نيز نياز به تغيير و تطبيق مداوم با نيازهای روز دارند. در روش استفاده از لوحهاي فشرده و ساير روش های آموزش از راه دور، با هر تغيير، بايستی لوح فشرده جديدی تهيه و تکثير شود و از طريق پست برای همه دانشجويان ارسال گردد در حالی که در روش آموزش از طريق وب، دانشجويان هربارکه به آدرس سايت مراجعه مي‌کنند، مي توانند ازجديدترين منابع استفاده كنند.

چیستا فرشته دانش

چیستا اولین پلتفرم تخصصی آموزش در ایران است که می کوشد با ایجاد تجربه ای دلچسب برای کاربران خود، در مسیر توسعه شیوه های نوین یادگیری و برقراری عدالت آموزشی قدم بردارد

دانلود نرم افزار

  • فروشگاه گوکل
  • مایکت
  • سیب اپ

مجوز ها


© تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به چیستا بوده و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.

اینستاگرام
فیسبوک
لینکدین
توییتر